Bu eğitim web site içerik yöneticilerine yöneliktir. Katılımcılar bu eğitim sonunda; yeni bir Drupal site kurma, site özelleştirmele, özel rol tanımlama, içerik türü oluşturma ve taksonomi ile çalışabiliyor olacaklar. 

Bu eğitim kapsamında popüler Drupal modülleri ile daha kullanışlı, kompleks ve ihtiyaca özel web sitelerinin nasıl oluşturulacağı uygulamalı olarak gösterilecektir.  Bu kapsamda; pano düzenleme, özel tema ve modüllerin ayarlanması, views ile içerikleri listeleme, sayfaları bir moderatün onayından sonra yayınlama, taslak olarak kaydetme vs gibi işlevleri sağlayan modüller vardır.

Bu eğitim sonunda işinizde çok daha verimli ve üretken olacaksınız, Drupal içeriklerini kolayca yönetebilir duruma geleceksiniz. Ayrıca iç veya dış geliştirme ekibi ile koordinasyonunuz artacak ve Drupal projelerinde daha aktif görev alabileceksiniz.

Drupal 7 hem son kullanıcı hem de geliştiriciler için basit ve anlaşılır bir yönetim teması, özelleştirilebilir pano, özelleştirilebilir kısayol çubuğu ve kullanıcıyı bulunduğu sayfadan kopmadan çalışmasını sağlayan pencere yapısı ile çok iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Drupal bu kolaylığının yanı sıra çok esnek ve herşeyi ile özelleştirilebilir bir yapıya sahiptir. Bir birinden çok farklı tasarım ve özellikte web siteleri Drupal ile oluşturulabilir. Drupal ile sadece başvuru formları ve statik içeriğin yer aldığı bir web sitesi oluşturulabileceği gibi binlerce ürünün satıldığı, kredi kartı entegrasyonunun vs. olduğu başka bir site de oluşturulabilir. Bu tamamen sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. 

Bu eğitimin sonunda Drupal ile içerik yönetimi ve site yapılandırılma becerilerine sahip olup, herhangi bir Drupal siteyi yönetebileceksiniz. 

Süre: 1 day

Gereksinimler:

Bu eğitim için herhangi bir gereksinim yoktur.

Bu eğitimin sonunda katılımcılar:

  • İçerik oluşturma, düzenleme, yayından kaldırma ve Drupal içerik türlerini yönetme,
  • İçeriğe resim ekleme, dosya upload etme ve video ile çalışmayı,
  • Sınıflandırma, referans vs gibi özellikler ile ilişkili içerikler oluşturma,
  • Arama motorlarına (SEO) uygun içerik oluşturma, içerik iyileştirmeleri, URL yol ayarlarını ve meta etiketleri yönetme,
  • Editör olarak içerikleri yönetme ve site yapılandırma,
  • Örnek bir süre üzerinde blok ve panel içeriklerini yönetme,
  • Webform ile bilgi toplama formları oluşturma ve girilen içeriklere erişme,
  • Kullanıcı izinlerini, rollerini ve hesaplarını yönetme,
  • Spam içerikler ile mücade etme becerilerine sahip olacaktır. 
Katılımcılara eğitim sırasında basılı eğitim materyalleri ve eğitim sonunda Acquia imzalı katılım sertifikası verilecektir.