Ana içeriğe atla

Mplus Group

MPlus web sitesini, ziyaretçilere şirketin yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımını yansıtan modern bir tasarım ile yeniledik. Kullanıcı dostu arayüzü ve kolay ulaşılabilirlik özellikleriyle, MPlus Group'un müşterilerine sunduğu hizmetleri ve sektörleri web sitesine etkili bir şekilde aktardık.

mplus

M Plus

M Plus web sitesini, ziyaretçilere şirketin yenilikçi ve müşteri odaklı yaklaşımını yansıtan modern bir tasarım ile yeniledik. Kullanıcı dostu arayüzü, detaylı bilgi ve kolay ulaşılabilirlik özellikleriyle, M Plus Group'un müşterilerine sunduğu hizmetleri ve sektörleri web sitesine etkili bir şekilde aktardık. 
 

Mplus
mplus
mplus-gorsel

MPlus, son teknolojiyle donatılmış ve özenle tasarlanmış modern arayüzüyle, kullanıcıların görsel bir şölen yaşamalarını sağlayarak, teknolojinin ve estetiğin mükemmel bir buluşmasını sunuyor.

mplus

Mobil cihazların internet kullanımı artık web sitelerin çok önüne geçti, bu nedenle, web sitelerinin mobil öncelikli (mobile first) yaklaşımı ile geliştirilmesi kritik bir öneme sahip. Mobil öncelikli siteler, kullanıcıların mobil cihazlarda web sitelerine daha rahat erişmelerini sağlıyor ve böylece kullanıcı deneyimi çok daha iyi hale geliyor.

Mobile first tasarımlar, öncelikle mobil cihazlar için tasarlanıyor ve daha sonra masaüstü cihazlar için optimize ediliyor. Bu tasarım yaklaşımı, kullanıcıların mobil cihazlarda web sitelerine erişimlerini kolaylaştırırken, web sitesinin hızını da arttırıyor. Mobil cihazlar için optimize edilmiş web siteleri, daha az veri kullanıyor ve genel olarak daha hızlı yükleniyor. Biz de bu yaklaşım ile M Plus web sitesini “Mobile First” olarak tasarladık ve geliştirdik. M Plus web sitesi için çok iyi bir mobil deneyim sağladık.

mplus

M Plus web sitesinde iyi bir editoryal deneyim sağlamak için bileşen temelli bir geliştirme yaklaşımı uyguladık. Daha önceden tanımladığımız arayüz öğeleri (sekme, akordiyon, kart, slider, vs. gibi yapılar) ile kullanıcılar sayfaları bir lego gibi hiçbir teknik bilgi olmadan inşa edebilmektedirler. Özellikle bileşen temelli yapı ile tekrar kullanılabilen içerik yapıları da geliştirdik.  Bileşen temelli yaklaşım, web sitelerini veya uygulamaları, birçok küçük ve bağımsız bileşenlere ayırmayı ve her bir bileşeni ayrı ayrı geliştirmeyi kapsar. 

Bileşen temelli geliştirmenin birçok avantajı vardır.  Öncelikle, bileşen temelli geliştirme, daha hızlı ve daha verimli bir geliştirme süreci sağlar. Çünkü her bileşen, ayrı bir kod tabanına sahip olduğundan, geliştiricilerimizin birbirlerinin kodu üzerinde çalışmasına gerek yoktur. Bu, ekip üyelerimizin daha hızlı ve daha bağımsız bir şekilde çalışmalarına da yardımcı oldu.  Genel olarak bileşen temelli geliştirme ile daha hızlı, daha verimli, daha sürdürülebilir, daha modüler ve daha ölçeklenebilir bir M Plus web sitesi oluşturduk. İlgili bileşene ait kodlar sadece o bileşen ilgili sayfada kullanıldığında çağırılmaktadır. 
 

CMS Yönetimi 

M Plus web sitesini Drupal içerik yönetim sistemi ile geliştirdik. İçerik yöneticileri, web sitesinde yer alan içerikleri Drupal yönetim panelinden kolayca yönetmektedir. Yerinde düzenleme ile sayfanın tamamını yenilemeden, sadece ilgili bölüme ait içerikler kolayca düzenlenebilmektedir. İçerik düzenlemek için hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur.  Drupal, kolay kullanımı ile, kullanıcıların web sitelerindeki içeriği düzenlemeleri, özelleştirmeleri ve yönetmeleri için gereken tüm araçları sunmaktadır.

mplus
mplus

Güçlü SEO 

Web sitelerini geliştirirken dikkat ettiğimiz bir diğer konu ise arama motoru optimizasyonu ve web sitelerin performanslı şekilde çalışmasıdır. M Plus web sitesi bilinen tüm SEO teknik gereksinimlerine uygun olarak geliştirildi. Özellike sayfalara ait meta içerikler, sitemap, zengin metin yapıları vs. gibi SEO gereksinimi konular Drupal ile kolayca yönetilmektedir. 

M+ Group, Türkiye ve Avrupa'daki 15 farklı lokasyonda toplam 8.000 çalışanıyla, 29 farklı dilde 58 ülkenin 260 markasına hizmet vermektedir. M Plus’ın en büyük üyesi olan CMC Türkiye’de yaklaşık 6.000 kişi çalışmaktadır.

Ofislerimiz

Drupart Locations

Ofislerimiz

Drupart AR-GE

GOSB Teknopark Hi-Tech Bina 3.Kat B3 Gebze - KOCAELİ

+90 262 678 8872

+90 216 706 12 58 

[email protected]

Londra

151 West Green Road, London, England

+44 203 815 6478

[email protected]

Newark

112 Capitol Trail Suite, A437 Newark DE, 19711

+1 (740) 666 6255

[email protected]

Wiesbaden

Hinterbergstraße 27
65207 Wiesbaden
Deutschland

+49 (0) 6151 – 492 70 23

[email protected]