Ana içeriğe atla

Performans Testi

Web sitenizin performans optimizasyonu, web sitesi hızını, sayfa yükleme sürelerini azaltmak ve kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çalışmalar yapıp öneriler sunuyoruz

Web sitesi performansınızı arttırmak için geliştirebileceğimiz alanlar; 

HTTP İsteklerinin Azaltılması

HTTP İsteklerinin Azaltılması

Sıkıştırılmış dosyaların kullanılması, gereksiz betiklerin kaldırılması ve kullanılan görüntülerin sayısının azaltılması gibi tekniklerle bir web sayfası yüklenirken gereksinim duyulan HTTP isteklerinin sayısının azaltılması.

Önbellek

Önbellek

Önbellekleme, sıkça erişilen verileri geçici depolama alanında saklayarak, örneğin resimler veya videolar gibi verilerin sayfa yüklenme süresini azaltır. Bu, tarayıcının verileri sunucudan değil önbellekten getirmesi sayesinde daha hızlı yükleme sağlar.

Sıkıştırma

Sıkıştırma

Dosyaların sıkıştırılması, örneğin görüntüler veya CSS gibi dosyaların boyutunu önemli ölçüde azaltabilir ve sayfa yükleme hızını artırabilir.

Kodların Azaltılması

Kodların Azaltılması

Gereksiz betiklerin, boşlukların ve yorumların kaldırılması gibi yöntemlerle bir web sayfasındaki kod miktarının azaltılması, sayfa yükleme sürelerini azaltabilir.

İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

İçerik Dağıtım Ağı (CDN)

Bir CDN, farklı coğrafi konumlarda bulunan sunucuların ağından oluşur ve kullanıcılara en yakın sunucudan içerik sağlar. Bu, içeriğin kullanıcıya ulaşması için geçen süreyi önemli ölçüde azaltabilir.

Mobil Optimizasyon

Mobil Optimizasyon

Mobil cihazlar için optimize edilmiş web siteleri, mobil cihazlarda daha hızlı yüklenir ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Bu, web sitesi performansını önemli ölçüde iyileştirebilir.