Menüler, bir web sitesinde gezinmek için kullanılan linklerden oluşur. Çekirdek Menü Kullanıcı Arayüzü modülü, menü sistemini kontrol etmek ve özelleştirmek için bir arabirim sağlar. Menüler öncelikle hiyerarşik bağlantılar listesi olarak gösterilir. Varsayılan olarak, yeni menü öğeleri Ana gezinme etiketli dahili bir menünün içine yerleştirilir, ancak yöneticiler ayrıca özel menüler oluşturabilirler.

Menüler

Şekil-1

Ana gezinti menüsü, Araçlar, Dipnot, Kullanıcı Hesap menüsü, Yönetim olmak üzere 5 adet menü drupal kurulumu ile otomatik olarak gelmektedir.

Ana gezinti menüsü

Site ziyaretçileri için hazırlanan bölümler için oluşturulan bağlantılardır. 

Araçlar

Bazı modüller bağlantılarının bulunduğu site ziyaretçileri için gerekli görevler atanmış linkler topluluğunu ifade eder. Örneğin, içerik ekle bağlantısı.

Kullanıcı hesap menüsü

Kullanıcı hesabıyla ilişkili  (Hesap ve Çıkış gibi) bağlantıları içermektedir.

Yönetim

En üst kısımdaki yönetim panelinde bulunan linklerin bulunduğu menüdür. Bu menü, çoğunlukla sitenizdeki modüller tarafından sağlanan bağlantıları içerir. İçerik, yapı, yapılandırma...

Dipnot

Genellikle site yöneticileri tarafından oluşturulan sitedeki altbilgi için önemli sayfaların bağlantılar bulunur.

Yeni menü oluşturmak için Yönetim-> Yapı -> Menüler yolunu takip edin. Şekil-1 de görüldüğü gibi Menü ekle butonuna tıklayın.

Başlık ve menü açıklaması ekleyip kaydedilir.