Ana içeriğe atla

Ziraat Katılım Bankası

Ziraat Katılım Bankası kurumsal web sitesini güçlü içerik yönetim platformu Drupal altyapısı ile yeniledik. Esnek içerik yönetim sisteminin yanı sıra hesaplama araçları, piyasa verileri gibi dinamik uygulamalar ile kullanışlı ve modern bir web sitesi oluşturduk.

ziraat-katılım

Ziraat Katılım 
Bankası Kurumsal Website 

Ziraat Katılım Bankası, katılım bankacılığının önemli temsilcilerinden olan ve paylaştıkça daha fazlasını müşterilerine öneren, evrensel, saygın ve lider bir katılım bankasıdır. Ziraat Katılım Bankası web sitesini yoğun geliştirme çalışmalarının ardından yayına aldık. Çok çalıştığımız, gurur duyduğumuz bir proje oldu. Türkiye'de ilk defa bir banka kurumsal web sitesini açık kaynak altyapısına taşıdı.

Ziraat Katılım Bankası
QNB Sigorta

Ziraat Katılım Bankası müşterilerine daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak adına web sitesi geliştirme sürecinde mobil cihazlar için öncelikli bir yaklaşım benimsedik.

ziraat-katilim
Farklı İhtiyaçlara Cevap Veren Esnek İçerik Onay ve Yönetim Sistemi

Ziraat Katılım Bankası gibi büyük ve çok fazla birimin yer aldığı kurumlarda içerik yönetim stratejisinin çok iyi kurgulanması bir zorunluluktur. Bu boyutta bir proje geliştiriyorsanız ilk odaklanmanız gereken konu içeriğin nasıl kolay düzenlenebileceği ve hangi akışlar sonrasında yayına çıkacağıdır. Bir içeriği bir birim düzenlerken, başka bir birim ilk onayı ve 3. bir birim de son onayı verebilmelidir. Drupal, güçlü bir içerik yönetim ve onay sistemi altyapısı sağlamaktadır.Kurumun içerik onay süreçlerine uygun bir yapı oluşturmak için Drupal'ın sağladığı içerik onay sisteminin yanı sıra özel geliştirme ile içerik bazında süreçlerin tanımlanabildiği bir yapı oluşturduk. İçerik bazında, ilgili içeriği düzenleyebilecek, ilk onayı verebilecek ve opsiyonel olarak son onayı verebilecek birim veya kullanıcılar tanımlanabilmektedir. 

Her onay bekleyen içerik için ilgili birimde yer alan tüm kullanıcılara e-posta ile bildirim gönderilmekte ve onayını bekleyen bir içerik olduğu bilgisi verilmektedir. Ayrıca yayında olmayan yani taslak durumundaki içeriklerin kurum içinden kontrol edilebilmesi için özel bir geliştirme yaptık. 

Sonuç olarak Ziraat Katılım Bankası iyi çalışan, kullanışlı ve esnek bir içerik onay sistemine sahip.

Farklı Sistemler ile Entegrasyonlar ve Hesaplama Araçları 

Banka web sitelerinin ziyaretçilerine vereceği en önemli olanak finansman hesaplamalarını kolay ve hızlı şekilde yapılabilmesidir. Ziraat Katılım ziyaretçileri ne kadar finansmana hangi vadede ve hangi taksit oranları ile bu finansmanları geri ödeyeceklerini geliştirdiğimiz hesaplama araçlarından çok kolay ve açık şekilde öğrenebilmektedirler.  
Aynı şekilde Kar Payı ve Leasing hesaplama işlemlerini de kolaylıkla yapabilmektedirler.


zk-gorsel
zk-gorsel2

Drupal, bankalar gibi büyük ve çok çeşitli ihtiyaçları olan kurumlar için çok esnek ve güvenli bir altyapı sunmaktadır 

Drupal, güçlü API sistemi ve esnek yapısı ile farklı sistemler ile entegrasyon konusunda çok iyi bir altyapıya sahiptir. Hem Drupal içindeki verilerin dış sistemlere aktarımı hem de farklı sistemlerden Drupal tarafına veri aktarımı mümkündür. Ziraat Katılım Bankasında, bankacılık sistemler ile entegrasyon çalışmaları yapıldı ve birçok dinamik verinin güvenli ve tutarlı bir şekilde web sitesinde gösterimi sağlandı. Ayrıca web Drupal tabanlı kurumsal web siteden doldurulan birçok form yine API'ler vasıtası ile bankacılık sistemlerine aktarıldı.

zk-gorsel3

Bileşen Temelli İçerik Yönetim Yapısı


 

Ziraat Katılım Bankası kurumsal web sitesi projesinde en çok önem verdiğimiz konu sürdürülebilirlik ve projenin çok uzun yıllar sağlıklı şekilde devam edebilmesiydi. Bu amaçla bu projede diğer bir çok projemizde olduğu gibi bileşen temelli geliştirme yaklaşımı ile hareket ettik. Tasarımlar ortaya çıktıktan sonra detaylı bir analiz yaptık ve sonrasında site yer alacak bileşenleri (component) belirledik. Projede yer alan bileşenleri parça parça geliştirip bu parçalarda bütünü oluşturduk. Örneğin sitede yer alan collapse / akordiyon yapılarını bir bileşen olarak kabul ettik ve önce bunun geliştirmesini tamamladık. Sonrasında içerikleri yerleştirirken daha önce hazırladığımız bileşenleri kullandık.

zk-gorsel
zk-gorsel

“Ziraat Katılım Web sitesi yeni teknolojilerin kullanıldığı modern ve başarılı bir proje oldu. Ziraat Katılım ailesine ve tüm Drupart ekibine bu başarılı proje için teşekkürler.”

deneme

Mobil First UX Design

Nowadays, responsiveness has a very important place in websites. In particular, the visits of websites from mobile devices are much higher than the visits to desktops, and as such, we need to consider the mobile user experience first of all. 

A website prepared with responsive design is a type of design that allows it to appear fully in the appropriate resolution on many platforms such as desktop, tablet, mobile device, TV. The concept of mobile first, on the other hand, is to design the experience primarily with mobile users in mind and to tailor all development processes accordingly.

ziraat

Ofislerimiz

Drupart Locations

Ofislerimiz

Drupart AR-GE

GOSB Teknopark Hi-Tech Bina 3.Kat B3 Gebze - KOCAELİ

+90 262 678 8872

+90 216 706 12 58 

[email protected]

Londra

151 West Green Road, London, England

+44 203 815 6478

[email protected]

Newark

112 Capitol Trail Suite, A437 Newark DE, 19711

+1 (740) 666 6255

[email protected]

Wiesbaden

Hinterbergstraße 27
65207 Wiesbaden
Deutschland

+49 (0) 6151 – 492 70 23

[email protected]