Ana içeriğe atla

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik

Ülkemizin en büyük bankalarından QNB Finansbank ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Cigna'nın ortaklığında faaliyet gösteren bir emeklilik ve hayat sigortası şirketi olan Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. kurumsal web sitesini yeniledik.

cigna-saglik-hayat-ve-emeklilik

Cigna Sağlık Hayat Emeklilik

Modern, responsive bir yaklaşım ile geliştirdiğimiz web sitesi artık daha kullanışlı ve yenilikçi. Güncel teknikler, yeni teknolojileri kullanarak kullanıcı dostu bir web sitesi geliştirdik. İlk olarak 2014 yılında bir Drupal eğitimi için tanıştığımız Cigna Finans ile olan iş birliğimiz birçok başarılı proje ve web siteleri için destek & bakım kapsamında devam etmektedir.

Cigna Sağlık Hayat Emeklilik
Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik
Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik
cigna

Daha İyi Bir Mobil Deneyim

Cigna Finans için, Cigna Finans'ı daha iyi temsil eden, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir web sitesi hedefi ile yola çıktık. Website ziyaretlerin çok büyük bölümü artık mobil cihazlardan gelmektedir, bu da bize asıl odaklanılması gereken mecra'nın mobil olduğunu gösteriyor. Özellikle mobil cihazlardaki kullanıcı deneyimi ciddi önemli hale geliyor. Biz de bu hedefle geliştirmelerimizi hazırlanan tasarımlara uygun olarak, mobil versiyonu ön plana çıkararak yaptık.

Sigorta şirketleri için müşteri bilgisini almak, lead sayısını arttırmak en önemli hedeflerden biridir. Cigna Finans kurumsal web sitesinde bu amaçla ana sayfada slider üstünde başvuru formu konumlandırdık. Bunun yanı sıra ürün sayfalarında da kolayca kullanıcıların başvuru yapabilmelerini sağlayacak bir yapı oluşturduk.

Projenin genelindeki amacımız sadece kullanıcıya bilgi veren ve onun iletişim bilgisini almamızı sağlayan bir web sitesini yenilemek değil, bunun yanında her noktada Cigna Finans müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarını mümkün kılacak bir dijital deneyim oluşturmaktı.

cigna
Güçlü İçerik Yönetim Platformu: Drupal

Drupal özellikle son yıllarda bir çok ulusal ve uluslarası firma tarafından tercih edilen açık kaynak kodlu bir içerik yönetim platformudur. Özellikle modüler yapısı sayesinde kurum ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Drupal, çok farklı ihtiyaçlar için en iyi çözümleri sunmaktadır. Cigna Global tarafından önerilen Drupal, dünyadaki birçok Cigna şirketi tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. 

Daha iyi bir içerik yönetim deneyimi için özel içerik türleri oluşturduk. Örneğin Cigna Finans kurumsal web sitesinde ürünler, haberler, SSS ve diğer içerikler özel bir içerik türü ile yönetilmektedir. Her bir içeriğin düzenleme ekranında ilgili içeriğe özel alanlar kullanılmaktadır.

Drupal'ı güçlü yapan sebeplerden biri de içerik onay mekanizmasıdır. Bir role sahip kullanıcılar tarafından (içerik sorumluları) düzenlenen içerikler başka bir içerik yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayına çıkmaktadır. Cigna Finans için de iyi çalışan bir içerik onay mekanizması oluşturduk.

Hesaplama Araçları

Hesaplama araçları ile muhtemel emeklilik getirinizi kolayca hesaplayabilirsiniz.Cigna Finans kurumsal web sitesinde geliştirdiğimiz Bireysel Emeklilik Hesaplama modülü ile cinsiyet ve yaşınıza göre tercih ettiğiniz ürünün muhtemel getirilerini kolayca hesaplayabilirsiniz. Cigna Finans kurumsal web sitesinde diğer bölümderde olduğu gibi hesaplama araçlarında da iyi bir mobil deneyim sağlıyoruz.

cigna
cigna

Farklı Sistemler ile Entegrasyon

Cigna Finans kurumsal web sitesinde kurumun farklı sistemleri ile entegrasyon sağlayan yazılım geliştirme çalışmaları yaptık.  Örneğin 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası kapsamında sunulan online sağlık paketi ile "Online Doktor ve Psikolog Danışmanlık Hizmeti" için farklı bir sistem ile entegrasyon çalışması yaptık. Cigna Finans müşterilerinin yararlandığı bu online doktor hizmeti için doğrudan Cigna Finans web sitesi üzerinden giriş yapılabilmektedir.

armama

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motorunuzun sıralamasına göre, meta etiketlerden site temalarına kadar pek çok şeyi barındırır. Fakat Drupal ile yaptığınız sitenize başlarken yapmanız gereken ilk adımlardan biri daha yüksek bir orana sahip olmak için SEO modülü koleksiyonu yapmaktır.

pwa

Progressive Web App (PWA)

PWA, özel bir kodlama tekniğiyle yazılmış Web sitelerinin bir mobil uygulama gibi kullanılabilmesini ve çevrim dışıyken dahi erişimi mümkün kılan yeni bir teknolojidir. Ziraat Katılım Kurumsal web sitesinde PWA teknolojisini aktif olarak kullandık.

Entegrasyonlar ve Hesaplama Araçları

Entegrasyonlar ve Hesaplama Araçları

Drupal entegrasyonu, farklı yazılım programlarının birbirleri ile haberleşmelerini sağlayan işlemleri ifade ediyor. Bu sayede birbirinden farklı amaçlarla geliştirilmiş olan programlar tek bir ortam üzerinde birlikte kullanılabiliyor. Böylece mevcut yazılımlar bir arada kullanılarak emek tasarrufu sağlanabiliyor.

yönetim

Bileşen Temelli içerik Yönetim Yapısı

Web teknolojilerindeki hızlı gelişmelere paralel olarak web sitelerinin içeriklerinin de çok hızlı bir şekilde güncellenmesi gerekmektedir. Bilgi çok hızlı bir şekilde güncelliğini yitirebilmekte ve bu pararlelde web site içerikleri de aynı şekilde güncelliklerini kaybetmektedirler.

Ofislerimiz

Drupart Locations

Ofislerimiz

Drupart AR-GE

GOSB Teknopark Hi-Tech Bina 3.Kat B3 Gebze - KOCAELİ

+90 262 678 8872

+90 216 706 12 58 

[email protected]

Londra

151 West Green Road, London, England

+44 203 815 6478

[email protected]

Newark

112 Capitol Trail Suite, A437 Newark DE, 19711

+1 (740) 666 6255

[email protected]

Wiesbaden

Hinterbergstraße 27
65207 Wiesbaden
Deutschland

+49 (0) 6151 – 492 70 23

[email protected]