Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.
Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş.
Mobile Mockup
AŞAĞI
KAYDIR
<h1>Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik</h1> Mobile
Desktop Mockup
AŞAĞI
KAYDIR
<h1>Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik</h1> Desktop

Cigna Sağlık Hayat ve Emeklilik

Ülkemizin en büyük bankalarından QNB Finansbank ile dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden Cigna'nın ortaklığında faaliyet gösteren bir emeklilik ve hayat sigortası şirketi olan Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş. kurumsal web sitesini yeniledik.

Modern, responsive bir yaklaşım ile geliştirdiğimiz web sitesi artık daha kullanışlı ve yenilikçi. Güncel teknikler, yeni teknolojileri kullanarak kullanıcı dostu bir web sitesi geliştirdik. İlk olarak 2014 yılında bir Drupal eğitimi için tanıştığımız Cigna Finans ile olan iş birliğimiz birçok başarılı proje ve web siteleri için destek & bakım kapsamında devam etmektedir.

Cigna Finans’ın kurumsal ürünleri arasında bulunan otomatik katılım, grup emeklilik, grup ferdi kaza ve grup hayat sigortaları ile şirketinizde güvenli bir ortam yaratabilirsiniz.

cignafinans

Daha İyi Bir Mobil Deneyim

Cigna Finans için, Cigna Finans'ı daha iyi temsil eden, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayan bir web sitesi hedefi ile yola çıktık. Website ziyaretlerin çok büyük bölümü artık mobil cihazlardan gelmektedir, bu da bize asıl odaklanılması gereken mecra'nın mobil olduğunu gösteriyor. Özellikle mobil cihazlardaki kullanıcı deneyimi ciddi önemli hale geliyor. Biz de bu hedefle geliştirmelerimizi hazırlanan tasarımlara uygun olarak, mobil versiyonu ön plana çıkararak yaptık.

Sigorta şirketleri için müşteri bilgisini almak, lead sayısını arttırmak en önemli hedeflerden biridir. Cigna Finans kurumsal web sitesinde bu amaçla ana sayfada slider üstünde başvuru formu konumlandırdık. Bunun yanı sıra ürün sayfalarında da kolayca kullanıcıların başvuru yapabilmelerini sağlayacak bir yapı oluşturduk.

Projenin genelindeki amacımız sadece kullanıcıya bilgi veren ve onun iletişim bilgisini almamızı sağlayan bir web sitesini yenilemek değil, bunun yanında her noktada Cigna Finans müşterilerine daha iyi hizmet sunmalarını mümkün kılacak bir dijital deneyim oluşturmaktı.

Farklı Sistemler ile Entegrasyon

Cigna Finans kurumsal web sitesinde kurumun farklı sistemleri ile entegrasyon sağlayan yazılım geliştirme çalışmaları yaptık.  Örneğin 7/24 Sağlıklı Hayat Sigortası kapsamında sunulan online sağlık paketi ile "Online Doktor ve Psikolog Danışmanlık Hizmeti" için farklı bir sistem ile entegrasyon çalışması yaptık. Cigna Finans müşterilerinin yararlandığı bu online doktor hizmeti için doğrudan Cigna Finans web sitesi üzerinden giriş yapılabilmektedir. 

Bunun yanında ürünlere ait getiri gibi çeşitli dinamik verileri yine doğrudan Cigna Finans kurumsal web sitesi üzerinden ziyaretçilere gösteriyoruz.

 

cignafinans

Hesaplama Araçları

Hesaplama Araçları

Hesaplama araçları ile muhtemel emeklilik getirinizi kolayca hesaplayabilirsiniz.Cigna Finans kurumsal web sitesinde geliştirdiğimiz Bireysel Emeklilik Hesaplama modülü ile cinsiyet ve yaşınıza göre tercih ettiğiniz ürünün muhtemel getirilerini kolayca hesaplayabilirsiniz. Cigna Finans kurumsal web sitesinde diğer bölümderde olduğu gibi hesaplama araçlarında da iyi bir mobil deneyim sağlıyoruz. 

 

Güçlü İçerik Yönetim Platformu: Drupal

Drupal özellikle son yıllarda bir çok ulusal ve uluslarası firma tarafından tercih edilen açık kaynak kodlu bir içerik yönetim platformudur. Özellikle modüler yapısı sayesinde kurum ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen Drupal, çok farklı ihtiyaçlar için en iyi çözümleri sunmaktadır. Cigna Global tarafından önerilen Drupal, dünyadaki birçok Cigna şirketi tarafından da aktif olarak kullanılmaktadır. 

Daha iyi bir içerik yönetim deneyimi için özel içerik türleri oluşturduk. Örneğin Cigna Finans kurumsal web sitesinde ürünler, haberler, SSS ve diğer içerikler özel bir içerik türü ile yönetilmektedir. Her bir içeriğin düzenleme ekranında ilgili içeriğe özel alanlar kullanılmaktadır.

Drupal'ı güçlü yapan sebeplerden biri de içerik onay mekanizmasıdır. Bir role sahip kullanıcılar tarafından (içerik sorumluları) düzenlenen içerikler başka bir içerik yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra yayına çıkmaktadır. Cigna Finans için de iyi çalışan bir içerik onay mekanizması oluşturduk.

Drupal İçerik Onay Sistemi