Veli Akçakaya
Veli Akçakaya
6 Dakika Okuma Süresi

drupart yaz stajı

Ülkemizde, Drupal alanında yazılım geliştiren en iyi firma olarak Drupal geliştiricileri yetiştirmeye devam ediyoruz. Son sekiz yılda çeşitli vesilelerle birçok arkadaşa Drupal konusunda yardımcı olduk, Drupal geliştiricisi olarak yetişmeleri konusunda destek olduk. Şimdi de üniversiteden mezun olacak genç arkadaşları Drupal ile tanıştırmak için dolu dolu bir Drupart Yaz Staj Programı düzenliyoruz.

Staj süresince katılımcı genç arkadaşlara haftada 4 gün 3 hafta boyunca tüm gün süren eğitimler verilecek, haftanın bir günü ise proje çalışmasına zaman ayrılacaktır. Staj süresince katılımcı arkadaşların tamamından birkaç farklı konuda proje yapmasını da bekleyeceğiz. Stajın son haftasını ise staj projesine ayıracağız. Çok yoğun uygulama ve öğrenme ile dolu dolu bir staj programı Drupal meraklısı gençleri bekliyor.

Staj süresince katılımcı arkadaşlara aşağıdaki konularda eğitim vereceğiz;

Drupal

 1. Site Yapılandırma
  1. CMS nedir? Nasıl çalışır?
  2. Drupal’a Genel Bakış
  3. Geliştirme Ortamı Kurulumu
  4. Drupal Kurulum
  5. İçerik Türleri
  6. Views ile İçerik Yapıları Oluşturma
  7. Views JSON API
  8. Genel Konfigürasyon
 2. Tema Geliştirme
  1. Tema Nedir? 
  2. Tema Tanımı ve Genel Yapısı
  3. Tema’ya Konfigürasyon Ekleme
  4. Tema’ya CSS ve JS Ekleme
  5. Preprocess ile Tema’da Mantıksal İşlemler
 3. Modül Geliştirme 
  1. Modül Nedir? 
  2. Genel Modül Tanımı
  3. Drupal Hook Yapısı
  4. Drupal Plugin Yapısı
  5. Drupal Events
  6. Routing ve Menu Tanımları
  7. Form API

Flutter

 1. Flutter’a Giriş
 2. Flutter Geliştirme Ortamı Kurulumu
 3. Drupal ile Flutter Entegrasyonu

Front-End (HTML, CSS, Javascript)

 1. HTML Temel Yapılar
  1. HTML’in Temelleri
 2. CSS Temel Yapılar
  1. CSS’in Temelleri
  2. Responsive Tasarıma Giriş
 3. Javascript - jQuery 
  1. Javascript Temelleri
  2. Javascript Events
  3. Javascript Obje ve Fonksiyonlar
  4. jQuery

Drupal ağırlıklı bir staj programı olmasına rağmen Flutter ve Progressive Web App gibi yeni teknolojiler konusunda da katılımcı arkadaşlara bilgiler aktarılacaktır. <br>Staj süresince katılımcı arkadaşların servis ve yemek ihtiyaçları karşılanacaktır.

Genç arkadaşlardan sadece stajın verimli geçmesine ve staj süresince yapılacak olan projelere odaklanmalarını bekliyoruz. Tabi bunun yanında her katılımcıdan Drupart blog için birer yazı yazmasını rica edeceğiz ve iyi olan yazıları web sitemizde yayınlayacağız.

Staj yeri GOSB Teknopark’taki Drupart AR-GE ofisidir. Tüm eğitim ve uygulamalar GOSB Teknopark’ta yapılacaktır. Staj programı 3 - 28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecektir. Drupart olarak çok farklı kurumlara yazılım geliştirme, destek ve bakım hizmeti veriyoruz. Ülkemizde bu alanda çalışan en iyi firmayız.

Staj süresince stajyer arkadaşlara hem gerçek dünyadan örnekler ve projeler vereceğiz hem de onlara edindiğimiz tecrübeleri aktarmaya çalışacağız.

Staj sonunda istekli ve başarılı arkadaşları ekibimize dahil edebiliriz :) Dolayısı ile hem dolu dolu bir staja hem de sonrasında iş imkanına sahip olabilirsiniz. Siz de yaz stajına katılmak isterseniz hemen buradan ulaşabileceğiniz formu doldurun.