Sitepoint

1999 yılında Avustralya da kurulan bu site kullanıcılara web , mobil, tasarım geliştirme kaynaklarını sunmaktadır.  Bir fikir kaynağı, ipucu, yeni API'ler hakkında makalelerin yanı sıra wordpress gibi temel çerçeve bilgilerde yayınlamaktadır.

sitepoint

Github

Github, günümüzde popülerleri arasında yer alan ücretsiz plan oluşturulabilen sürüm kontrol sistemleri için uzak bir depo(repository) dur.

Versiyon kontrollerini yapmak için release işlemlerini anlamak ve bir versiyon eklendiğinde, bir süre sonra eski bir versiyona dönüp oradaki dosyada ve kodlarda değişiklikler yapabilir veya istenilen kod güncellemelerini de pratik bir şekilde yapmaya olanak sağlamaktadır.

github

Css-tricks

Web tasarımı ve geliştirilmesi hakkında makaleler, videolardan oluşan bir sitedir. HTML, CSS , Java Script, Jquery , SVG , PHP, WordPress gibi kategoriler yer almaktadır.

css-trick

A List Part

1998 yılında yayın hayatına başlayan A List Apart  web içeriğinin tasarımını, gelişimini ve anlamını, web standartları ve en iyi uygulamalar hakkında bilgiler vermektedir. Web geliştiricilerin ufkunu açan en iyi bloglar arasında yer alır.

alistpart

Smashing Magazine

Hem tasarımcılar hem de geliştiriciler için oldukça idealdir. Smashing Magazine'in popülaritesi gittikçe artmaktadır. Grafiklerden kodlamaya, tasarıma ve hatta ilham vermeye kadar her şeyi içeren makaleleri her zaman kişilik ve mizah dalgasıyla yazılır.

smash

WebAppers

WebAppers, çevrenin en iyi açık kaynak kodlarına rehberlik etmektedir. Bu, mutlak bir altın madeni olup, ücretsiz JavaScript ve Ajax bileşenleri ile doludur. 

webappers

Woork Up

Work Up, bu listede en parlak bloglardan biridir. Hem tasarımcıları hem de geliştiricileri hedef alan bu derste, kapsamlı teknik ders kitaplarının ve diğer kaynakların yanı sıra en son teknoloji haberleri de bulacaksınız.

woorkup

Tympanus

Codrops, son web eğilimleri, teknikleri ve yeni  teknolojiler hakkında makaleler ve öğreticiler yayınlayan bir web tasarım ve geliştirme bloğudur. Ücretsiz, ilham verici ve yenilikçi içerik sağlamaktadır.

codrops

Onextrapixel 

OXP, gerçekten bilen iki Singapurlu geliştirici ve tasarımcı tarafından oluşturuldu. İpuçları, öğreticiler ve kaynakları bol bol göreceksiniz.

one

CodePen

İnternet tasarımcıları için en büyük topluluk web sitelerinden biridir. Bir web sitesi galerisi değil, kullanıcıların kod parçalarını ve tasarımlarını diğer geliştiricilerle paylaşmasına ve tasarımlarında diğer kullanıcılardan geri bildirim almalarına olanak tanıyan bir platformdur. Bu sitede çok sayıda CSS tabanlı tasarım öğesi bulunmaktadır.

codepen