Drupal 7 Hızlandırma Views Bağlamsal Filtre İçerisinde Node Load Etmeden Fieldlarına Erişmek

Drupal 7 kullanıcısıysanız view'ınızın sonucunu istediğiniz gibi biçimlendirmek için bağlamsal filtrelerinin içerisinde PHP kullanıyor ve node'unuza ait field ile karşılaştırma yapmak istiyorsanız ilk aklınıza gelen node_load fonksiyonunu kullanıp arg(1) değerinde bulunan sayısal değeri yüklemektir.

Drupal 7 Body Class'ına View Adını Tanımlama

Drupal Yazılım Geliştirme Şirketi olarak bugün sizlere Drupal 7 kullanarak oluşturmuş olduğunuz view sonucuna tema giydirirken url değişikliğinden etkilenmemek için body tag'ına view'ınızın adını class olarak koymak isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Drupal 7 View Aktarma

Drupal 7'de iki site arasında view aktarmak istiyorsanız edit name desription  bölümünde bulunan export view bağlantısına tıklayın.

Drupal 7 View Aktarma

Drupal 7 View Sonucunu Başka Dile Çevirme

Drupal 7'yi bildiğiniz gibi birden çok dilli olarak kullanabilirsiniz. Drupal'da oluşturmuş olduğunuz view'da bulunan butonları custom text'leri başka dillere çevirmek istiyorsanız https://www.drupal.org/project/i18nviews adresinden ilgili modulu kurduktan sonra edit view name/description butonuna tıklayın ve View Translate linkine tıklayıp

Drupal 7 Views Sonuçlarında Field'ı Toplama

Drupal 7 Views kullanarak oluşturmuş olduğunuz sonuçları gruplayıp bazı fieldları toplamak isterseniz View düzenleme ekranında OTHER bölümünde bulunan Use aggregation linkine tıklayınız.

Drupal 7 Use Agregation

Drupal 7 View Önbellekleme

Drupal 7'de view sonuçlarınızı önbelleklemek için view ayarlarında other/diğer bölümünde bulunan caching linkine tıklıyoruz.
Drupal 7 View Önbellekleme

Drupal 7 Views Sonucunda Araya Girip Block Basmak

Drupal'de oluşturduğumuz olduğumuz view sonucunda araya girip istenilen bölüme block basmak için ilgili view'ın ayarlarına giriyoruz. Diğer/other bölümünde yer alan tema/theme bölümüne tıklıyoruz.  

Drupal 7 View Sonucunu Değiştirme