162 ülke ile ilgili politik liderler, o ülkede konuşulan diller, etnik ve etnokültürel yapılar ile ilgili çok kapsamlı bir çalışma.

The Global Leadership Project (GLP) , Dünya genelinde 162 ülkedeki politik liderlere ait bilgiler, o ülkelerde konuşulan diller, siyasi partiler, inanç sistemleri, etnik ve etnokültürel yapılar hakkında çok detaylı bilgilerin yer aldığı akademik bir çalışmadır.

Drupal 6 ile geliştirilen The Global Leadership Project web sitesini data ve fonksiyon kaybı olmadan Drupal 7'ye yüksellik ve tüm kayıtları iki farklı excel dosyasında toplayacak aktarım uygulamalarını geliştirdik. Web sitesi üzerinden her içerik kaydında, kayıtların aktarıldığı tablolar otomatik olarak güncellenmektedir. Ayrıca "Batch" yardımı ile de tüm kayıtlar güncellenip site dışına çıktı alınabilmektedir.

The Global Leadership Project (GLP) provides data on government leaders throughout the world - including legislators, members of the executive branch, members of the judiciary, and other decisionmakers whose power may be formal or informal. The database currently covers 162 countries.

Boston Universitesinden Professor John Gerring'in yönettiği çalışmada 4 yıldan uzun bir süre tüm dünyadaki içerik sağlayıcılar tarafından veri girişi yapıldı.  Çok kullanıcılı ve çok sayıda bir biri ile ilişkili karışık içeriğin işlendiği önemli bir çalışma olmuştur.

  • The Global Leadership Project
  • The Global Leadership Project
  • The Global Leadership Project