Drupal 7 Hızlandırma Views Bağlamsal Filtre İçerisinde Node Load Etmeden Fieldlarına Erişmek

Drupal 7 kullanıcısıysanız view'ınızın sonucunu istediğiniz gibi biçimlendirmek için bağlamsal filtrelerinin içerisinde PHP kullanıyor ve node'unuza ait field ile karşılaştırma yapmak istiyorsanız ilk aklınıza gelen node_load fonksiyonunu kullanıp arg(1) değerinde bulunan sayısal değeri yüklemektir. Bu işlem doğru bir yöntemdir istediğiniz sonucu bu yöntemle alabilirsiniz.

Drupal 7 Body Class'ına View Adını Tanımlama

Drupal Yazılım Geliştirme Şirketi olarak bugün sizlere Drupal 7 kullanarak oluşturmuş olduğunuz view sonucuna tema giydirirken url değişikliğinden etkilenmemek için body tag'ına view'ınızın adını class olarak koymak isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. Bu değişiklikleri tema klasörünüzde bulunan template.php dosyası içinde yapmanız gerekmektedir.

Drupal 7 View Aktarma

Drupal 7'de iki site arasında view aktarmak istiyorsanız edit name desription  bölümünde bulunan export view bağlantısına tıklayın.

Drupal 7 View Aktarma

Drupal 7 View Sonucunu Başka Dile Çevirme

Drupal 7'yi bildiğiniz gibi birden çok dilli olarak kullanabilirsiniz. Drupal'da oluşturmuş olduğunuz view'da bulunan butonları custom text'leri başka dillere çevirmek istiyorsanız https://www.drupal.org/project/i18nviews adresinden ilgili modulu kurduktan sonra edit view name/description butonuna tıklayın ve View Translate linkine tıklayıp view'ınızı istediğiniz dillere çevirebilirsiniz.

Drupal 7 Views Sonuçlarında Field'ı Toplama

Drupal 7 Views kullanarak oluşturmuş olduğunuz sonuçları gruplayıp bazı fieldları toplamak isterseniz View düzenleme ekranında OTHER bölümünde bulunan Use aggregation linkine tıklayınız.

Drupal 7 Use Agregation

Karşınıza gelen ekrandan Aggregate seçeneğini seçiniz.

Drupal 7 View Önbellekleme

Drupal 7'de view sonuçlarınızı önbelleklemek için view ayarlarında other/diğer bölümünde bulunan caching linkine tıklıyoruz.
Drupal 7 View Önbellekleme

Drupal 7 Views Sonucunda Araya Girip Block Basmak

Drupal'de oluşturduğumuz olduğumuz view sonucunda araya girip istenilen bölüme block basmak için ilgili view'ın ayarlarına giriyoruz. Diğer/other bölümünde yer alan tema/theme bölümüne tıklıyoruz.  

Drupal 7 View Sonucunu Değiştirme